Naše akce

So pes ačhiľa ...

Letos opět probíhá další část projektu Roma Activa. Tentokráte již šestá část a opět za podpory Libereckého kraje. Projekt je financován z oblasti sociální práce v programu 5.1. Podpora integrace národnostních menšin a cizinců Libereckého kraje.
🟥Od ledna se náš taneční kroužek připravuje na festivalovou sezónu. Naše děti tančí klasické romské tance a moderní tance. Vše skupinově

🟧Dne 8.4. na Den Romů jsme se rozhodli podpořit celostátní akci "Ukliďme Česko". Vybrali jsme si lokalitu v ulici Kunratická od křižovatky u benzínové pumpy po křižovatku U Lomu.

🟨Děti vystupovaly na několika festivalech, ktere se pořádaly v Libereckém kraji. Prvni festival a oslavy MDR pořádal náš spolupracující spolek Roma Tanvald pod vedením paní předsedkyně Evy Gáborové.

🟩Další vystoupení měly děti na oslavách města Frýdlant v Čechách, Liberci na náměstí Dr.Edvarda Beneše dvakrát na oslavách romské kultury, které pořádal spolek Comunites, dále potom v projektu Komunitního centra Kontakt. Děti podpořily festival v Mimoni, ve Velkých Hamrech, v Liberci u Pivovaru, Jablonci nad Nisou. Děti cvičí každou sobotu v komunitnim centru Kontakt, kde máme pronajaté prostory a občas v týdnu v přírodě. Několikrát se děti podílely na pracovních aktivitách v rámci zdokonalování ručních prací. 🧑‍⚖️🧑‍🌾🧑‍🔬

🟦Celý soubor a celá komunita se vydali na třídenní pobyt v přírodě v Campu Jablonné v Podještědí🚣🏊🤽. Děti si tyto tři dny velmi užily v přírodě, u vody a také nacvičování 💃🕺👯na další festival. Nyni společně s dětmi tvoříme komunitu v počtu 40 osob.😉

🟥Dne 17.9.2022 jsme pořádali interaktivní besedu🖥️🎥 k romskému holocaustu. Po domluvě s paní Dienstbierovou z organizace Romea v projektu Paměť Romů. Interaktivní prohlídka koncentračního tábora v Letech u Písku byla velmi zajímavá. Mohli jsme být na chvíli součástí hrozné historie holocaustu. Každý kdo měl odvahu si projít interaktivně celý tábor, popisoval strach a beznaděj. My jsme mohli ty interaktivní brýle s kamerou sundat. Bohužel oběti holocaustu tu moznost neměli. Vzpomínáme a nezapomeneme!!!!!

Na Bisterav!!!!!


🟥 26.11.2022 jsme uspořádali workshop zaměřený na aktivizaci romských představitelů v rámci dialogu s politiky. Zúčastnili se představitelé naší organizace, Romany Art Workshop, Roma Tanvald a příznivci romské integrace a komunity. 

🟨 23.12.2022 jsme uspořádali v naší kanceláři malé Vánoční pohoštění a rozlučku s rokem 2022. Besídka se velmi povedla. Každý přinesl z domova cukroví, chlebíčky a jednohubky. Děti si to velmi užily a my také. 

Štastný nový rok 2023🎇🎊🎉