Naše akce

So pes ačhiľa ...

Letos opět probíhá další část projektu Roma Activa. Tentokráte již šestá část a opět za podpory Libereckého kraje. Projekt je financován z oblasti sociální práce v programu 5.1. Podpora integrace národnostních menšin a cizinců Libereckého kraje.
🟥Od ledna se náš taneční kroužek připravuje na festivalovou sezónu. Naše děti tančí klasické romské tance a moderní tance. Vše skupinově

🟧Dne 8.4. na Den Romů jsme v našem klubu - kancelář oslavili tento den společně s dětmi tanečního souboru. 

🟨Děti vystupovaly na několika festivalech, ktere se pořádaly v Libereckém kraji. Prvni festival a oslavy MDR pořádal náš spolupracující spolek Roma Tanvald pod vedením paní předsedkyně Evy Gáborové.

🟩Další vystoupení měly děti na oslavách města Frýdlant v Čechách, Liberci na náměstí Dr.Edvarda Beneše dvakrát na oslavách romské kultury, které pořádal spolek Comunites, dále potom v projektu Komunitního centra Kontakt. Děti podpořily festival v Mimoni, ve Velkých Hamrech, v Liberci u Pivovaru, Jablonci nad Nisou. Děti cvičí každou sobotu v komunitnim centru Kontakt, kde máme pronajaté prostory a občas v týdnu v přírodě. Několikrát se děti podílely na pracovních aktivitách v rámci zdokonalování ručních prací.
🟪Beseda v Lučanech nad Nisou na téma "Romství" s pěstounskými rodinami, které vychovávají romske deti. Beseda byla se dvěmi skupinami 22.8.2023 a 29.8.2023.

🟩 Beseda v Liberci za účasti lídrů a nelídrú z Libereckého kraje na téma "Vaker" (mluv) dne 23.9.2023. Na tuto besedu dorazil zástupce Moravskoslezského kraje. Diskuse byla velmi plodná, která trvala 6 hodin a probralo se mnoho témat a spolupráce v budoucnu za podpory spolku Romany Art Workshop z.s., který je spolupracujícím spolkem v Libereckém kraji. 

🟦 Výlet celé komunity na zámek Frýdlant v Čechách. Výlet za historií se velmi vydařil a všichni si ho velmi užili. 

🟫 Výlet na hrad Valdštejn se velmi vydařil. Počasí nám přálo a celá komunita si užila prohlídku hradu.